Menu:

Kam na kole 2023

     

DUNAJSKÁ STEZKA NA KOLE

Termín: 4.5. - 9.5.2023 

Zveme vás  na kvalitní cyklostezky v Podunají. Dunajská stezka vedená po břehu Dunaje je vhodná pro začátečníky i zkušené cykloturisty. Ubytování v  penzionech se snídaní, možnost sběrné služby naším minibusem po trase. Při putování návštěvy pamětihodností a přírodních zajímavostí v okolí řeky. Donauradweg vede z Bavorska z Pasova a pokračuje přes Horní Rakousko až do Vídně.

Cena: 12500,- Kč 

Cena zahrnuje: dopravu minibusem s vlekem na kola, sběrná služba na trase, 4x ubytování se snídaní, 1 x večeře, odborný průvodce, kopie cyklomapy Dunajské stezky, program.

Cena nezahrnuje: zbývající stravu, vstupy, přívozy a další neuvedené služby.

Pojištění: pojištění není v ceně zájezdu. Pro zájemce nabízíme pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů a pojištění na léčebné výlohy, úraz, následky úrazu, odpovědnosti za škodu od pojišťovny Union, cena je 90 Kč/os/den, celkem za zájezd 540 Kč/os. Levnější varianta s nižším plněním 240 Kč.


Program zájezdu:
0. den Odpoledne nakládaní kol a zavazadel
1. den - ráno odjezd ve 4.00 hod. z Uh. Hradiště z parkoviště od Kauflandu. Cesta do německého Pasova. Prohlídka města, cyklotrasa Pasov – Aschach. Ubytování

2. den - cyklotrasa Aschach (prohlídka města) - Linec (prohlídka města) – Mauthausen – Au an der Donau. Ubytování.


3. den – trasa Au an der Donau - Grein (prohlídka města) - Pöchlarn, ubytování v hotelu Moser Seeblick (www.hotelmoser.at)

4. den - cyklotrasa Pöchlarn – Melk (prohlídka), Dürnstein, Krems (prohlídka), Zwentendorf, ubytování 


5. den – Zwentendorf – Tulln (prohlídka), Klosterneuburg, Vídeň (Prátr), nakládka kol, odjezd domů, příjezd do Uherského Hradiště ve večerních hodinách.

Náročnost: Lehká rovinatá trasa s asfaltovým povrchem. Možnost náročnějších výjezdů na okolní kopce. Délka denních tras od 60 do 75 km. Záleží také na odchýlení od základní trasy.

Ubytování: 4 noclehy se snídaní v pensionech nebo v hotelích, změna ubytování vyhrazena

Doprava:
 autobus + přívěs na kola (kapacita 28 kol, zde se uloží i zavazadla).

Další nástupní místa: po trase zájezdu, Veselí n. Moravou, Hodonín, Břeclav

Počet účastníků:  28 osob. 

Pokyny: 14 dnů před zájezdem obdrží účastníci podrobný itinerář cesty a odbavení na zájezd.

ČABAJKOVÁ CYKLOSTEZKA OKOLO BALATONU 

Termíny na přání

Severní břeh Balatonu, kde máme ubytování, uspokojí jak milovníky kol, tak i dobrého jídla a samozřejmě i ohnivého maďarského vína. Pokud vám někdo bude prezentovat Maďarsko jako nezajímavou placku, opak je pravdou!  Ubytování v Badacsony na severním břehu Balatonu nám umožní výlety do nejatraktivnějších míst u tohoto středoevropského moře, odtud se budeme hvězdicovitě vydávat na naše vyjížďky.

Cena ubytování:                          3 800,- Kč (3 noci, záloha 1 500,- Kč se platí při přihlášení)

Cena za dopravu a vlek na kola: 2000,- Kč  (platí se záloha řidiči - 1000,- Kč)


BADACSONY – malebnost zalesněných kopců a rozsáhlých prosluněných vinic láká zde svým klidem k romantickému snění. Dno jezera Balaton zde klesá prudčeji a je ideální ke koupání i k provozování vodních sportů.

SIÓFOK – je nazýván metropolí jižního břehu Balatonu. Moderní letovisko, rodiště světoznámého skladatele Emericha Kálmána, každý pátek se zde konají tradiční trhy módního oblečení a doplňků.

KESZTHELY – půvabné městečko v jihozápadním cípu Balatonu, dominantou je barokní zámek Festeticsů s knihovnou Helikon.

HÉVÍZ – největší termální jezero v Evropě s plochou 5ha u západního cípu jezera Balaton. Do jezera prýští radioaktivní uhličitano-sirnaté prameny o teplotě 36 stupňů celsia, tato termální voda vyvěrá z hloubky 40 metrů takovou silou, že se voda v jezeře každý den zcela vymění. Od dubna do října kvetou na jezeře nádherné egyptské lotosy růžové barvy.

K dalším pozoruhodným místům, které budete moci navštívit, patří poloostrov TIHANY, staré městečko  s termály TAPOLCA, rekreační městečko BALTONLELLE a další.

UBYTOVÁNÍ:
zajištěno v  soukromé vile v Badacsony. Apartmán v přízemí pro 4 osoby s  kuchyní a obývákem se 2 lůžky, dvoulůžkovou ložnicí a koupelnou. V patře jsou 2 dvoulůžkové pokoje s koupelnou. Vybaveno kabelovou TV a Wi-Fi.

STRAVA: vlastní vaření, resp. v místních restauracích, cenové relace srovnatelné s našimi

DOPRAVA: minibusem pro 9 osob s vlekem na kola,  počet účastníků 7 + řidič.

DRÁVSKÁ STEZKA      

Termíny na přání

Z Dolomit ke korutanským jezerům. Řeka Dráva je překrásnou řekou, pramenící na úpatí Dolomit v Jižním Tyrolsku na území dnešní Itálie nedaleko Dobiacca (německy Toblach) a ústící u Osijeku do Dunaje. Drávská cyklostezka se vine mezi skalními věžemi Lienzských Dolomit a štíty Vysokých Taur. V těchto nejkrásnějších úsecích Dráva nabírá díky mnoha přítokům na síle. Je to oblast vysokých hor, hlubokých údolí a nadprůměrného počtu slunečních dní, jejímž srdcem je město Lienz. Celá Drávská stezka je tudíž krásným přírodním i sportovním zážitkem současně. Jede se, až na zanedbatelné výjimky, stále mírně s kopce podél proudu řeky a tak projíždíme podél Dolomit a Alp bez většího úsilí. Cyklostezka je tak vhodná  pro  cykloturisty všech věkových kategorií.

Cena: 12 990 Kč

Cena zahrnuje: dopravu minibusem s vlekem na kola, 5 x ubytování v kvalitních gasthofech a pensionech se snídaní, služby druhého řidiče při cestě tam, průvodce, zajištění programu, pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje: pojištění osob

Pojištění: doporučujeme uzavřít si pojištění na léčebné výlohy, úraz a následky úrazu při sportu a na zodpovědnost za způsobenou škodu, jejíž náhrady jsou v zahraničí značně vysoké Cena pojištění je 385 Kč/os. Pojištění zahrnuje i storno zájezdu z důvodu onemocnění či úrazu.

Minimální počet účastníků: 25 osob

Každý účastník, popř. dvojice obdrží základní mapový materiál celé Drávské cyklostezky.

Pro kolektivy možno zajistit i libiovolném termínu, podmínkou je přihlášení min 4 měsíce předem.

Program:

1. den:
odjezd z Uh. Hradiště ve 22.00 hod. (možný nástup i v Brně a dál po trase ve veslí, Strážnici, Hodoníně a Břeclavě).
2. den: Příjezd ráno k jezeru Misurina, snídaně z vlastních zásob, složení kol, dopoledne pěšky nebo na kole výšlap na Monte Piana – zákopy z 1. svět. války a památník. Pro zájemce možnost zajet do Cortiny ď Ampezzo. Sjezd od jezera Misurina směr Dobbiaco, po cestě zastávka u Monte Piano 2, hřbitůvek z 1. svět. války. Dobbiaco – Toblach – setkání s autobusem u nádraží, projížďka centrem města, návrat zpět na stezku a pokračování směr italsko-rakouské hranice do Sillianu a dál do Lienzu, na kraji města směr Sportcentrum do Dolomiten Camping Amlacherhof. Celkem ujeto cca 85 km, trvale z kopce (Misurina 1756 m, Lienz 673m).
3. den: Dopoledne prohlídka města Lienz, které je centrem východních Tyrol. Po cestě zastávky s busem u nádraží v Dellachu (po 30 km) směr Camping Waldbad, další zastávka u nádraží v Lindu. Dojezd do Möllbrucke, ubytování  v gasthofu. Celkem ujeto: 65 km.
4. den: Pokračování dopoledne do 12 km vzdáleného Spittalu an der Drau, zastávka na prohlídku města. Zastávka s busem ve Feistritzu u nádraží. Dále pokračujeme na Villach, zde odbočíme směr Ossiacher See a hrad Landskron a po jižním břehu dojedeme do kempu Seecamping Berghof. Celkový počet ujetých km 65. Pro zájemce možnost objet jezero Ossiachersee (20 km).
5. den: Po okraji Villachu se vrátíme zpět na R1 na Drávskou stezku směr Föderlach, zde přes most přes Drávu směr Faaker See. Na parkovišti na kraji Eggu nás bude čekat autobus. Objedeme Faaker See a stejnou cestou se vrátíme na levý břeh Drávy, pokračujeme směr Rosegg, dál po pravém břehu směr Feistritz im Rosental, ubytování v gasthofu v okolí. Ujeto cca 65 km.
6. den: Ráno pojedeme dál po pravém břehu Drávy, do Strau a směr Ferlach. Setkání s busem u mostu Annabrücke. Odtud se vydáme do kopce do Gallizienu a po silnici pokračujeme směr Stein, kde odbočíme na Kloipen a Klopeiner See. Po příjezdu k Klopeiner See si jezero objedeme od severní strany k jižní, pak se vydáme do Unternarrachu na ubytování  u Turnersee. Ujedeme cca 60 km.
7. den: Poslední dopolední etapa bude mířit  po silnici na St. Kanzian a Seebach a po silničním mostu přejedeme do Völkermarktu. Po krátké prohlídce cílového města se vrátíme zpět a to po pravé straně Drávy. Celkem ujedeme cca 30 km.  Ve 12 hodin odjezd autobusu směr dálnice na ČR, cesta přes Graz a Wien, dojezd ve večerních hodinách.

Drávská stezka umožňuje celou řadu variant, je možno  zvolit náročnější trasy, resp. je možno vypustit i některé úseky (např. objíždění jezer). Celkem se v průměru ujede po celé trase 370 km. Po celé cestě jsou možnosti koupání a návštěvy památek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mallorca na kole   

březen, duben, květen 2023

Středomořský ostrov Mallorca nabízí ideální podmínky pro cyklistiku a také i ke koupání a dalšímu sportování. Teploty vzduchu jsou zde kolem 25 - 27°C. Na Mallorce najdete krásnou přírodu, malebné přímořské scenérie i historické pozoruhodnosti, kvalitní asfaltové silnice, výborné hotelové služby a  také příznivé ceny.

Jižní část Mallorcy jsou převážně roviny s malým převýšením (max. 160 m). Na hornatém severu se dají absolvovat dlouhá stoupání a sjezdy s převýšením až 900 m. K absolvování horských etap jsou k  dispozici mikrobusy s držáky na kola, jednotlivé výlety budou předem plánovány podle počasí. Celodenní výlety se dají absolvovat i vlakem z Palmy.

Na kole je to z hotelu do Palma de Mallorca po cyklostezce 14 km, hotel leží 100 m od pláže  a cyklostezky jsou podél celého pobřeží.

Přijeďte vyzkoušet jak chutná Mallorca na kole, je to ráj pro cyklisty všech generací. Celou dobu pobytu vám bude sloužit náš profesionální cykloservis, který je v ceně zájezdu.

Cena:   18 000,- Kč + letenka                
Záloha: 8000 Kč na zájezd + letenka, oboje  při přihlášení   


V ceně zájezdu: 
- 7 x polopenze a následující služby v místě:
- služby delegátky na letišti a na hotelu, asistence delegáta např. v nemocnici či u policie
- transfery z letiště do hotelu a zpět
- výjezd mikrobusu s pomocí kdekoliv na ostrově
- iontové nápoje se 4 příchutěmi
- video monitoring garáže pro bicykly
- služby mechanika, zapůjčení nářadí a kompresor
- nahrání silničních a MTB tras do GPS Garmin
- pamětní fotografie
- stojan s mapou a mapky s cyklotrasami do kapsy, stojan s cyklistickými časopisy
- zkušený český průvodce na kole na výlety, zpracování doporučených tras.

Placené služby na místě:
Půjčení silničního kola  Merida na pobyt stojí 95Eur + 10Eur pojištění. Půjčení fitness kola (má rovná řidítka) stojí na týden 75Eur+10Eur pojištění. Kola předává mechanik a také kola servisuje, je-li to třeba i v průběhu týdne. Každé kolo je vybaveno rezervní duší a pumpičkou. Na přání i cyklocomputer. Pokud cyklisté odjíždí na celý den a daleko,  mohou využít za poplatek  25 -  30 Euro/os tři mikrobusy 7+1 s držáky na kola. Celodenní výlet se dá absolvovat i vlakem z Palmy. Cena jednosměrné jízdenky cca 10 Eur. Přeprava kola je zdarma.
Připojení k internetu na týden stojí 10 Eur. Nedaleko hotelu je krytý plavecký bazén, vstupné 5 €/den, pláž 100 m od hotelu.

Cena nezahrnuje
Letenku  Vídeň (Praha) – Palma a zpět,  aktuální ceny od 4400 do 8800 Kč (viz níže), poplatek za pojištění storna letenky  cca 200 Kč,  cena se bude ale postupně s probíhajícím prodejem zvyšovat a může se zvýšit až o 2-4 tis Kč., přepravu kola zabaleného v krabici v případě zájmu (od 100 Euro), cestovní pojištění. Letenky kupujeme průběžně do vyprodání míst, můžete si je ale zajistit i sami. 

Další služby

pojištění Union na storno  a léčebné výlohy + 70,- Kč za osobu a den.

LETENKY:

Mallorca z Prahy:Mallorca z VídněProgram navržených cyklovýletů na Mallorce:
1.den: na kole po rovině podél moře do centra hlavního města PALMA DE MALLORCA  (procházka starým městem s impozantní katedrálou), návrat zpět rovinatým vnitrozemím – délka celkem asi 50km
2.den: na kole přes Palma de Mallorca na severozápad do překrásného pohoří SERRA DE TRAMUNTANA. Průjezd přes Esporles a Coll de Claret (499m. n m.) do městečka VALLDEMOSSA (prohlídka Královského kartuziánského kláštera Ježíše z Nazaretu, kde pobývala George Sandová s Frédéricem Chopinem), stálým klesáním návrat do hotelu – délka celkem asi 73km (možnost zkrácení servisním mikrobusem za cenu 6 EUR na osobu)
3.den: z hotelu mikrobusem k majáku na nejsevernější výběžek ostrova CAP DE FORMENTOR.  Zpět na kole asi 57 km (možno zkrátit) podél mořských zálivů přes Alcúdii do městečka SA POBLA, odkud se vrátíme vlakem do Palmy (jízdné asi 9 EUR). Z nádraží pojedeme na kole 14 km po cyklostezce podél moře do hotelu -  délka celkem asi 71 km (možno zkrátit)
4.den: na kole přes Palma de Mallorca na sever do města SÓLLER a dále do malebného přístavu PORT DE SÓLLER ( na trase 2x výjezd do kopce cca 8 km), odtud návrat zpět do hotelu – délka celkem asi 80km (možnost zkrácení servisním mikrobusem za cenu 8EUR)
5.den: celodenní výlet do hor s piknikem (cena 30 EUR na osobu včetně oběda a pití) – kombinace mikrobus/kolo:  návštěva trhu v městečku SANTA MARIA nebo INCA, zastávka ve vinařství BINISSALEM nebo v manufaktuře na olivy v CAIMARI.  Výjezd na piknik k jezeru GORG BLAU (570m.n m.) – na kole nebo mikrobusem. Po obědě sjezd k moři do letoviska SA SALOBRA s úchvatnou přírodní scenérií, kde se natáčela i jedna z „Bondovek“, pak po stejné silnici serpentinami nahoru (možno i jeden či oba směry mikrobusem).  Na závěr dne zastávka na vyhlídce na Port de Sóller – délka na kole asi 47 km, převýšení 1.260m.                
6.den: na kole z hotelu směrem na východ do městečka LLUCMAJOR,  výjezd na „stolovou horu“ PUIG RANDA (540 m. n m.), významné poutní místo se zbytky tří klášterů, zpět přes Llucmajor dále na jih k majáku CAP BLANC a zpět k hotelu – délka celkem asi 70 km (možnost zkrátit)

Další varianty výletů probírá průvodce večer den předem s účastníky. Dle zájmu je možný jeden odpočinkový den. 
 
Změna programů vyhrazena v závislosti na složení účastníků, klimatických a technických podmínkách.

V průběhu pobytu se  po dohodě uskutečňují výjezdy servisním mikrobusem do vzdálených míst Mallorky za příplatky dle vzdálenosti  20 - 25 EUR za osobu při 7 platících osobách včetně kola. V případě více zájemců jezdíme i menším autobusem.