Menu:

Hochkar v létě

Turistický, přírodní a sportovní region  Hochkar 

Göstlingské Alpy  a Salza -  turistika, rafty, relaxace

Zajišťujeme ubytování ve všech uvedených kapacitách na těchto stránkách. Stačí si jen vybrat. Rádi Vám doporučíme vhodnou kapacitu přímo pro Vás, stačí zaslat poptávkový email na donamo@donamo.cz nebo zavolat 606445791, Ing. Stanislav Mikula.

Pro menší skupiny nebo více rodin zajistíme v oblasti Hochkaru pronájem samotných chat a chalup. Naším tipem jsou:  - Prázdninová chata Petra  (5 -8 osob), Chata Orth pro 10 až 14 osob, prázdninový dům Oberbach po 8 - 12 osob, samostatný prázdninový ekodům Kirchau s dvěma apartmány po 4 - 6 osobách nebo pro velké skupiny (35 - 48) turistický pension Wildalpen.  V uvedených kapacitách Vás nikdo nebude rušit, v bezprostředním okolí je kouzelná příroda, spousta turistických zajímavostí a klid, pro rodiny s dětmi možnost soužití se zvířaty. V léte možnosti koupání v jezeře Lunzersee a na koupališti v Göstlingu.  Min. počet objednaných nocí  v apartmánech a pensionech 3 noci, v hotelích od 1 noci. Popisy kapacit najdete v odkazech apartmány a samostatné chaty, pensiony popř. hotely..

Jednotlivým rodinám a náročnějším zákazníkům doporučujeme  tyto naše vybrané kapacity: Pension Moosbauer a Apartmány Kupfer v Lassingu, prázdninový dům Deufl s bazénem v Göstlingu, hotel Ensmann a nebo hotel Fahrnberger v Lassingu. 

Pro rodiny s malými dětmi  nabízíme Apartmány Herb v Göstlingu nebo Apartmány Hammerau, oba jsou opravdovým rájem  pro malé děti.  

Programy v oblasti Hochkaru 

Turistický ráj Göstlingské Alpy
V oblasti Hochkar a Dürrenstein Vás očekávají pěkné túry, nádherné výhledy z vrcholků hor a kouzlo horských chat.
Tip: Alpinistická túra -  Hochkar, Ötscher a Dürrenstein.

Svět zážitků Mendlingtal „Na cestě dřeva“
Jediné funkční zařízení pro plavení dřeva ve střední Evropě s procházkou propastí, kovárnou, mlýnem a pekárnou, benátskou pilou a občerstvovací stanicí.

Trasy pro horská i silniční kola
180 kilometrů tras pro horská kola pro rekreační, rodinnou i výkonnostní cyklistiku a tématické trasy pro zajímavou dovolenou v sedle.
Tip: Cyklotrasa do údolí Steinbachtal.

Outdoorové dobrodružství v čisté podobě

Vzrušující zážitky při raftingu i dobrodružných túrách, canyoning a turistika na divoké vodě v propastech a soutěskách horských řek. Více viz Rafting na Salze..

Ybbstalské solné lázně
Celoroční koupání. Celkem čtyři bazény mají tyto nové solné lázně v centru Göstlingu: vnitřní a venkovní bazén, sportovní bazén a dětský bazén. Navíc zde najdete: klouzačku, parní lázeň, tři sauny, masáže, terapie, vodní gymnastiku, aquakurzy, restauraci a obchod. Více na www.ybbstaler-solebad.at 

Divočina Dürrenstein
Největší divoce rostoucí les ve střední Evropě s mnoha vzácnými rostlinnými a živočišnými druhy jako hněný medvěd, rys, orel skalní, sokol nebo mlok alpský.
Tip: Tématické túry s průvodcem.

Přírodní koupání Lunzer See
Jedná se o středně velké jezero dlouhé 1.75 kilometrů a široké 0.6 kilometru. Kromě projížďky lodí a kochání se přírodou si na Lunzer See můžete dopřát i čistě kulturní zážitek. Na jezeře je totiž také plovoucí podium, na kterém se pravidelně konají divadelní představení i vystoupení hudebních kapel.

Palfauská vodní rokle
Se svými pěti mohutnými vodopády, které dohromady dosahují výšky 152 m, patří vodní rokle v Palfau, poblíž Göstlingu, k nejvíce ohromujícím hříčkám přírody v Rakousku. Tato snadno dostupná rokle je jedinečným přírodním zážitkem.

Stezka rašeliništěm Leckermoos
Je jedním z nejkrásnějších horských rašelinišť v Dolním Rakousku. Srdcem všech zařízení pro návštěvníky je naučná stezka s 11 zastávkami kolem rašeliniště a stezka Schwebesteg.

Vídeň
Po cestě možnost návštěvy hlavního města Rakouska, kde si můžete prohlédnout historické centrum města. V případě skupiny či více rodin nabízíme průvodce ve Vídni. 

Tyto všechny přírodní zajímavosti v  krásné přírodě okolo Hochkaru Vám umožní prožít opravdu krásnou letní dovolenou plnou zážitků. Je možno jet na prodloužený víkend nebo i na týdenní pobyt. Množství pochval z minulých sezón nás těší a svědčí o spokojenosti  návštěvníků Hochkaru.   

Ubytování  pro Vaší dovolenou Vám rádi zajistíme, přehled našich kapacit najdete zde na stránkách. Rádi Vám poradíme při  tvorbě Vašeho programu přímo na míru.

Vše na jednu kartu
Wilde Wunder Card (Divoká karta zázraků) otevírá dveře a brány


Dovolená pro celou rodinu, na které si každý přijde na své: s kartou Wilde Wunder Card jsou Vám zdarma k dispozici nejrůznější atrakce v oblasti Mostviertelských Alpách a v Mariazeller Landu! Početná koupaliště, tři jízdárny nebo horské dráhy na okolních kopcích! Wilde Wunder Card – zážitek pro malé a velké.

Předpoklad: ubytování u některého z registrovaných poskytovatelů ubytovacích služeb Wilde Wunder Card!

V Göstlingu an der Ybbs: Hotel Garni - Pension Scheiblechner (Göstling), Hotel Fahrnberger (Lassing), Alpenhotel Ensmann (Lassing), Gasthof "Zum Hammer" (Göstling), Pension Ablass (Göstling), Apartmán Zwickelreith (Göstling), Apartmán Hammerau (Göstling), Apartmán Lassingbauer (Lassing),

V Mitterbachu am Erlaufsee: Gasthof "Zum Sessellift"*** (Mitterbach)   

V Annabergu: Gasthof und Appartementhaus Meyer**, Baby-und Kinderbauernhof "Bodenhof"


V ceně je zahrnuto:

- Ubytování se snídaní po celou dobu pobytu

- Karta Wilde Wunder Card

Cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji:

na 3 noci -  od 3 660,- Kč

na 7 nocí - od 7 970,- Kč

možno i na libovolný počet nocí, min. jsou 3

Sleva pro děti: 3 – 11 let 50%, děti 12-15 let 30%.

Cena je bez pobytové taxy.

Wilde  Wunder Card
Máte možnost výběru z 58 ubytovatelů různých kategorií v Mostviertelských Alpách a v Mariazeller Land. Karta „Wilde-Wunder-Card“ platí jako vstupenka na početné atrakce v horském světě kolem hor Ötscher, Hochkar, pohoří Gemeindealpe a  v oblasti Mariazeller Land: pro jízdu na lanovkách, pro sportovní, relaxační a dobrodružné programy. K tomu máte 50% slevu na dopravu autobusem a vlakem v oblasti Mariazell. 

Všichni hosté ubytování v některém z ubytovacích zařízení registrovaných pod Wilde Wunder-Card obdrží tuto kartu zdarma. Partnerskými místy Wilde Wunder Card jsou Annaberg, MItterbach, St. Aegyd/Neuwalde, Göstling/Ybbs, Mariazeller Land, Lackenhof, Lunz.

Kartu nelze nikde koupit  - všichni hosté ubytovaní v zařízení, které je členem projektu „Wilde-Wunder“ v mostviertelském horském světě nebo v oblasti Mariazeller Land, obdrží kartu zdarma. Akce platí u většiny ubytovacích zařízení od května do října. Někteří ubytovatelé nabízejí kartu výlučně jen v červenci a srpnu.

Hledáte ubytování kdekoliv v Rakousku, od jezer až po horské chaty?  Rádi Vám vypracujeme nabídku ubytování včetně využití různých slevových karet. Na léto doporučujeme kromě oblasti Hochkaru např. korutanská jezera Ossiacher See nebo Faaker See, horská střediska Nassfeld a Bad Kleinkirchheim v Korutanech, Tauplitz ve Štýrsku, Kaiserwinkel  nebo Otztal v Tirolích a  nebo lahůdku  Bürserberg ve Vorlarlbersku. Do 24 hodin obdržíte od nás nabídku podle zadaných kritérií.  

Těšíme se na Vaše emaily a telefony.

 

CK DONAMO – Ing. Stanislav Mikula, Sokolovská 351, 686 01 Uherské Hradiště,
tel.: 606 445 791, donamo@donamo.cz, www.donamo.cz