Menu:

Rafty na Salze 2018

HOCHKAR - RAFTY, SOUTĚSKY, ADRENALIN I POHODOVÁ TURISTIKA V ALPÁCH

Vyzkoušejte celodenní raftování na Salze, která se svým okolím patří k nejobdivovanějším přírodním úkazům Rakousku. Výhodou dovolené v oblasti Hochkaru je přijatelná vzdálenost z ČR ( do 400 km).

Termín: 25.8. - 27.8.2018 - doprava minibusem

Zveme Vás na třídenní zájezd do Alp Dolního Rakouska a Štýrska, kde vyzkoušíte celodenní raftování na řece Salze, která se svým okolím patří k nejobdivovanějším přírodním úkazům celého Rakouska. Během zájezdu budete mít možnost vystoupat do vodní rokle Wasserlochklamm,  ke koupání můžeme využít malebné jezero Lunzer See nebo pokud by bylo náhodou nevlídno, tak jsou tu solné lázně Ybbstaler Solebad (www.ybbstaler-solebad.at).

Rafty můžeme doporučit opravdu všem, strach není na místě, pod odborným vedením našich česky a slovensky hovořících instruktorů a  s dokonalým vybavením jezdí děti už od 7 let, senioři i okolo 70  let to také lehce zvládnou.  Po úvodních obavách z nepoznaného jsou všichni účastníci nadšeni z nových zážitků.  Na každém raftu jede odborný instruktor s rakouskou licencí.

CENA: 5 900,- Kč

Cena zahrnuje: dopravu minibusem, 2x nocleh ve 2- 4 lůžkových pokojích, průvodce, delegáta v místě, mapy, celodenní raftování včetně zapůjčení výstroje a odborného vedení, občerstvení na raftech, vstupné do Palfauské vodní rokle, pojištění CK.

Cena nezahrnuje: stravu, další vstupné a pojištění UNION za 165 Kč na léčebné výlohy a storno zájezdu.

Možnost objednat 2 snídaně a 2 večeře celkem za 40 Euro nebo 2 večeře za 30 Euro (úhrada na místě).


Doprava a nástupní místa:
minibus pro 9 osob, min. počet 7 osob + řidič

Odjezdová místa: Otrokovice, Zlín, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Hodonín, Břeclav.

Vybavení: běžná turistická obuv a oděv, batůžek na cesty, pláštěnka, plavky, nordic walking hole (kdo má). V případě vlastního vaření potraviny na 3 dny.  

Ubytování: turistický pension Wildalpen
Pension se nachází na okraji obce Wildalpen u řeky Salzy. Nabízí ubytování až pro 48 osob ve 2lůžkových až 10lůžkových pokojích. K dispozici jsou 2 kuchyně, 2 společenské místnosti (v jedné je krb) a wifi. Možnost využití ohniště, společenského stanu a lezecké stěny.

PROGRAM autoubsem:
Sobota: odjezd z ČR brzo ráno (mezi 4 a 5 hodinou), okolo 11 hodin výšlap na jedinečný přírodní úkaz Wasserlochklamm – palfauská vodní rokle, www.wasserloch.at. Po odpolední turistice odjezd na ubytování do Wildalpenu, večeře z vlastních zdrojů (kuchyně k dispozici). Večer teorie raftování a vyprávění  o životě a podnikání v Alpách. 

Neděle:  hlavní bod zájezdu  - celodenní raft na Salze. Veškerý servis k raftování včetně výstroje, licencované instruktorky (v češtině) nebo instruktora (ve slovenštině) a převozů je v ceně.  Večer je volný program nebo vycházka.

Pondělí: Po snídani odjezd do Göstlingu, procházka městečkem. Dále vyjedeme na Hochreit, tematická vycházka do unikátního vrchovištního rašeliniště Leckermoor, jednoho z posledních v Evropě. Podle počasí koupání v místních solných lázních nebo přesun na koupání k jezeru Lunzer See. V 17 hodin odjezd do ČR, příjezd  okolo  23 – 24  hodiny. 

Zatímco tento zájezd bude mít hlavní bod programu den na raftu, při delším pobytu s vlastní dopravou,  můžete vyzkoušet další vodní sporty na Salze /kajak, river bug/, absolvovat výstup na Hochkar s atrakcí 360 Skytour, www.hochkar.com či některou z ferrat. Máte možnosti vyzkoušet i místní cyklostezky nebo se vypravit soutěskou „cestou dřeva“,  www.erlebniswelt-mendlingtal.at     

Další možnost využití sportovních aktivit:

River bug je zatím málo rozšířený druh vodního sportu pocházející z Nového Zélandu. Základní myšlenka zakladatele Graema Boddyho: Vyvinut lehce ovladatelnou a stabilní loď pro jednu osobu, která nevyžaduje předcházející zkušenost s ovládáním. Konkrétně se jedná o nafukovací loď pro jednu osobu, ovládá se rukama i nohami. River bug je i pro úplné začátečníky, kteří nemají žádnou zkušenost s divokou řekou.

Kajak je vhodný jak pro úplně začátečníky, co v životě na divoké vodě nebyli, tak i pro ty, co už vyzkoušeli rafting a chtěli by zkusit i něco jiné. Kajak se od raftu liší tím, že není nafukovací a sedíte v něm sami. Tedy bez průvodce, který vaši loď řídí. Samozřejmě vyškolený instruktor je vždy přítomný a připravený zasáhnout v případě, že byste potřebovali pomoct.


Pro min. 5 osob můžeme  nabídnout libovolný termín. Od 6 osob sleva 200 Kč/os

Program na 3 dny vlastní dopravou:
Pátek: odjezd z ČR brzo ráno (podle místa odjezdu ve 3 až 5 hodin), okolo 11 hodin výšlap na jedinečný přírodní úkaz Wasserlochklamm – palfauská vodní rokle, www.wasserloch.at. Po odpolední turistice odjezd na ubytování do Lassingu. Pro zájemce večer návštěva solných lázní v Gostlingu, www.ybbstaler-solebad.at.
Sobota: na programu bude hlavní bod zájezdu  - celodenní raft na Salze. Veškerý servis k raftování včetně výstroje, licencované instruktorky (v češtině) nebo instruktora (ve slovenštině) a převozů je v ceně. V případě obsazení česky a slovensky mluvících instruktorů je možný rakouský průvodce mluvící německy nebo anglicky. Večer je volný program, je možné grilování, návštěva některé z restaurací nebo solných lázní.
Neděle: Dopoledne výjezd na Hochkar, lanovkou na vrchol, krátká vycházka po hřebenu, nová atrakce Hochkar 360 Skytour, www.hochkar.com. Odpoledne dle časových možností „Cestou dřeva“  (Mendlingtal), turistická trasa roklí, www.erlebniswelt-mendligtal.at  Další možností je vyjet na Hochreit, kde stojí za návštěvu 300 let starý statek Ablass s krásnou hospůdkou a místními specialitami a tematická vycházka do unikátního vrchovištního rašeliniště Leckermoor, jednoho z posledních v Evropě.

Doprava: vlastní
 
Ubytování:
pension se snídaní Moosbauer nebo komfortní apartmány Kupfer v Lassingu s možností vaření popř. jiné obdobné ubytování v Lassingu nebo Göstlingu. Je možný i Gasthof Zum Hammer*** s polopenzí, příplatek je pak 1000 Kč/os.

Je možné také levnější ubytování (sleva 200 – 400 Kč/os.) v místě nástupu na rafty ve Wildalpenu, turistický pension Wildalpen s  2 – 10 lůžkovými pokoji, pokoje jsou bez stravy, ale s možností vaření  
Cenu v jiných ubytování zkalkulujeme podle počtu přihlášených.

Vybavení: běžná turistická obuv a oděv, batůžek na cesty, pláštěnka, plavky, nordic walking hole 

Cena:  4 600 Kč               
Pro rodiny a skupiny od 6 osob sleva 200,-/os.       

Děti mají slevu na rafty  a podle toho, jak jsou ubytované, cenu v konkrétním případě sdělíme.   

Cena zahrnuje: ubytování v apartmánu (bez stravy) nebo pensionu se snídaní, delegáta v místě,  mapy, celodenní  raftování včetně zapůjčení výstroje a odborného vedení, pojištění CK

Cena nezahrnuje: pojištení za 72 Kč nebo 165 Kč od pojišťovny UNION na léčebné výlohy a storno, vstupné na místní zajímavosti (ceny vybraných míst budou v pokynech na cestu)