Menu:

Rafty na Salze 2023

 RAFTY NA SALZE s dopravou minibusem

z kraje Vysočina, Jihomoravského a Zlínského kraje

Zveme Vás na třídenní zájezd do Alp Dolního Rakouska a Štýrska, kde vyzkoušíte celodenní raftování na řece Salze, která se svým okolím patří k nejobdivovanějším přírodním úkazům celého Rakouska. Během zájezdu budete mít možnost vystoupat do vodní rokle Wasserlochklamm,  ke koupání můžeme využít malebné jezero Lunzer See nebo pokud by bylo náhodou nevlídno, tak jsou tu solné lázně Ybbstaler Solebad(www.ybbstaler-solebad.at).

Rafty můžeme doporučit opravdu všem, strach není na místě, pod odborným vedením našich česky a slovensky hovořících instruktorů a  s dokonalým vybavením jezdí děti už od 7 let, senioři i okolo 70  let to také lehce zvládnou.  Po úvodních obavách z nepoznaného jsou všichni účastníci nadšeni z nových zážitků.  Na každém raftu jede odborný instruktor s rakouskou licencí.

TERMÍNY 2023 na 3 dny: (skupiny 7 osob)

  • podle přání, doporučujeme lépe mimo víkend hlavně v sezónu


CENA: 5300,- Kč/os + doprava minibusem z Jihlavy 1 900,-Kč

děti mají slevy dle věku z Brna 1 700,-Kč

ze Zlína a Uh. Hrad. 1 400,-Kč

a dalších míst po trase

V případě požadavku pouze dvoulůžkového pokoje je cena 5 700 Kč/os.

Cena zahrnuje: 2x nocleh ve 2 - 4 lůžkových pokojích v pensionu Wildalpen, delegáta v místě, mapy, celodenní raftování včetně zapůjčení výstroje a odborného vedení, občerstvení na raftech, doprava na místě zajištěná provozovatelem raftů   

Cena nezahrnuje: stravu, další vstupné a pojištění UNION za 270 Kč na léčebné výlohy a storno zájezdu.
Doprava a nástupní místa: minibus pro 8 nebo 9 osob. Minimální počet 7 + řidič.

Odjezdová místa:  Jihlava, Brno, Zlín, Otrokovice, Uh. Hradiště, Veselí n. Mor., Hodonín a Břeclav.

Potřebné vybavení: běžná turistická obuv a oděv, batůžek na cesty, pláštěnka, plavky. V případě vlastního vaření potraviny na 3 dny.

Ubytování: turistický pension Wildalpen http://www.hochkar.cz/index.php/pensiony/pension-wildalpen
Pension se nachází na okraji obce Wildalpen u řeky Salzy. Nabízí ubytování až pro 40 osob. K dispozici je kuchyně, společenská místnost, wifi. Možnost využití ohniště, společenského stanu a lezecké stěny. 

Pro skupiny 7 osob zajišťujeme rafty na zvolený termín od května do října. Program možno upravit a ubytování je možno zvolit i včetně hotelů s polopenzí, cenu sdělíme. Doprava je možná i vlastní.

Info:  www.donamo.cz, e-mail: donamo@donamo.cz, tel.: 606 445 791

 Jeďte vyzkoušet rafty! Bezpečná adrenalinová zábava pro každého od dětí až po seniory. Doporučujeme jednotlivcům i rodinám. 

Zařizujeme pobyty s rafty s různým typem ubytování a vlastní dopravou, dále zájezdy s mikrobusem s turistickým ubytováním ve Wildalpenu a nebo i individuální prodej pouze samotného raftingu. 

Základní informace

RAFTING je venkovní (outdoorová) aktivita prováděná na nafukovacích člunech (od dvoumístných po vícemístné). Je považovaný za extrémní sport, není teda vhodný pro všechny.

Pro koho je RAFTING určený? Pro všechny, kteří chtějí zažít adrenalinový zážitek na divoké vodě, ale především spoustu zábavy. Na raftu je vždy přítomný "průvodce", tedy zkušený člověk s požadovanou licencí, který celou loď řídí.

Pro koho naopak není vhodný? 

  • Především pro neplavce - účastníci jsou sice oblečení do neoprenu, plovoucí vesty i přilby, ale i k tomu jsou potřebné základní znalosti plavání.
  • Děti do 7-mi let - toto pravidlo je dané, s tím nic neuděláme. Pro starší děti platí výše uvedená podmínka - musí ovládat základy plavání, a děti od 7-18 let jen s doprovodem rodičů nebo jiné, za děti zodpovědné osoby.
  • Lidem těžce se pohybujícím, se zdravotním omezením - jedná se o adrenalinový sport, je třeba se pohybovat po kluzkých kamenech, méně přístupných místech, ...
  • Osobám pod vlivem alkoholu a drog - toto prostě na vodu nepatří.

Co během jízdy zažijeme? Především spoustu zábavy, koupání (ať  už chtěné nebo nechtěné). V programu je také zařazené skákání z 5 m vysokého mostu (dobrovolně a na vlastní riziko). Plavání v divoké vodě (dobrovolně). Plavbu nádherným Palfauským kaňonem a mnoho adrenalinu a skvělých zážitků.

Na čem jezdíme? Jak už bylo řečeno, rafting se provádí na nafukovacích člunech různé velikosti. Pro úplné začátečníky doporučujeme větší raft pro 4-10 osob, kde sedí všichni pospolu s průvodcem na jedné lodi, nemusí se tedy starat o řízení, jen občas zapádlovat na průvodcův pokyn. Pro zkušenější vodáky je potom miniraft, který je určený pro 3-4 osoby. V miniraftu není přítomný průvodce, je však v doprovodném člunu, takže v případě převrhnutí či jiného problému je vždy nablízku, připravený pomoct. A pro velké odvážlivce jsou potom menší loďky pro dvě osoby, u nás často nazývané jako Baraky - kde je už potřebné mít trochu více zkušeností. Volba typu lodě také závisí na stavu vody v řece.

Kde je řeka Salza splavná? 

  • Od konce dubna do poloviny října a to za každého počasí, déšť teda není problém. Na začátku sezóny je potřeba počítat s trochou více vody a tedy i adrenalinu (vody je více díky topícímu se sněhu, i teploty vzduchu jsou nižši). Naopak letní pohodičku a koupání (avšak méně vody) si užijete v letních měsících.
  • !!! Za velkého stavu vody (povodňového stupně) z bezpečnostních důvodů nejezdíme !!!
  • Stav vody je možné pravidelně kontrolovat zde
  • Stav vody nad červenou přerušovanou čárou už není sjízdný (povodňový stav).

Často kladené dotazy

Nikdy jsem na divoké vodě nebyl(a), nemám zkušenosti, nevadí to? Samozřejmě nevadí, rafting na řece Salza je určený také pro úplné začátečníky.

Nemám potřebnou výbavu. Všechno potřebné jako: neoprenový oblek, neoprenovou bundu (podle počasí), neoprenové boty, vestu, přilbu a pádlo dostanete od nás, je k dispozici i suchý vak na přepravu věcí.

Neumím německy ani anglicky. Vždy je přítomný minimálně jeden český nebo slovenský průvodce, který Vám všechno vysvětlí ve Vašem jazyku.

Je to náročné? Je třeba se připravit na to, že je potřebné občas zapádlovat, ale náročné to není.

Budu mokrý(á)? Velmi oblíbená otázka - samozřejmě ANO, je to vodní sport

Celodenní Rafting

Dospělý 2300,- Kč

Děti (do 14 let) 1 960,- Kč

Splavuje se delší úsek řeky a to z dědinky Wildalpen do kempu Saggraben. Včetně soutěsky.

Začátek 9:00, předpokládaný konec 16:00 (čas je pouze orientační, záleží na stavu vody, počasí, samotných účastnících), je nutné si na tuto akci vyhradit celý den.

Celodenní rafting se vyznačuje pomalým ztotožněním se s řekou, první polovina je méně divoká, avšak nádherná příroda stojí za pozornost, druhá polovina dne je potom divočejší.

9:00 Sraz v Base Camp-e ve Wildalpenu, podání základních informací, vyplnění listiny účastníků

9:30 Rozdání vybavení (neoprén, přilba, vesta, pádlo) a přeslečení se

10:00 Odchod k řece, podání základního školení průvodcem (jak se pádluje, co dělat když ..., atd.)

10:30 Nasadnutie do člna a hurá, vyrážame!!

13:00 (Nebo podle hladu účastníků) pauza na oběd na jedné z krásných kamínkových pláží na Salze (možnost opékaní špekáčků, či konzumace jiných potravin, záleží na počasí) oběd je v ceně celodenního raftingu. Jedna z možností je i poobědvat v restauraci Wasserlochklamm - není však v ceně

16:00 Konec trasy v kempu Saggraben, vynesení lodí do kempu, odkud je organizována doprava zpátky do Base Campu.

16:30 Příchod do kempu, přeslečení se, sprcha, rozloučení se.

Časový harmonogram je jen orientační.

Pro rodiny s malými dětmi zařídíme individuálně půldenní rafting. 

 Další možnost využití sportovních aktivit:

River bug je zatím málo rozšířený druh vodního sportu pocházející z Nového Zélandu. Základní myšlenka zakladatele Graema Boddyho: Vyvinut lehce ovladatelnou a stabilní loď pro jednu osobu, která nevyžaduje předcházející zkušenost s ovládáním. Konkrétně se jedná o nafukovací loď pro jednu osobu, ovládá se rukama i nohami. River bug je i pro úplné začátečníky, kteří nemají žádnou zkušenost s divokou řekou.

Kajak je vhodný jak pro úplně začátečníky, co v životě na divoké vodě nebyli, tak i pro ty, co už vyzkoušeli rafting a chtěli by zkusit i něco jiné. Kajak se od raftu liší tím, že není nafukovací a sedíte v něm sami. Tedy bez průvodce, který vaši loď řídí. Samozřejmě vyškolený instruktor je vždy přítomný a připravený zasáhnout v případě, že byste potřebovali pomoct.