Menu:

Rakousko - podmínky vstupu

 Platné podmínky při cestování do Rakouska  platné od 23.1.

 COVID19 - aktuální podmínky cestování do Rakouska a návratu do ČR | Velvyslanectví České republiky v Rakousku (mzv.cz)

 

Pro přicestování platí 2G+ pravidlo, tedy 2x očkování, nebo max. 180 dní po prodělané nemoci + PCR (max 72h starý) test s vyjímkou:

-       osob se 3 mi dávkami očkování (nemusí mít PCR test),

-       osob cestujících za pracovním účelem a nákladní doprava,

-       osoby tranzitující,

-       pendleři

 

K předložení je:

u očkovaných: potvrzení od doktora o očkování nebo certifikát o očkování v nemčině nebo angličtině,

u prodělaných: certifikát od lékaře o prodělané nemoci v němčině nebo angličtině,

PCR Test: potvrzený od lékaře

 

Osoby bez PCR testu nebo 3.dávky musejí vyplnit formulář Redirecting to url... (wko.at) a jít do karantény, kterou ukončí negativním výsledkem testu PCR.

 

Osoby nesplňující 2G podmínky (tedy neočkované a neprodělané) musejí vyplnit formulář Redirecting to url... (wko.at) a jít do karantény, kterou můžou ukončit nejdříve po 5ti dnech negativním výsledkem PCR testu.

 

Vyjímky v 2G pravide:

-       těhotné ženy po předložení lékařského potvrzení + PCR testu

-       osoby, které se ze zdravotního důvodu očkovat nemůžou po předložení potvrzení lékaře a negativního PCR testu

 

 

Děti do 12ti let, pokud cestují v doprovodu dospělého (nemusí být nutně rodič) nepotřebují ani test ani očkování. Platí pro ně ale stejné pravidla jako pro doprovodného dospělého (tedy pokud musí dospělý nastoupit do karantény, musí i dítě. Pokud je dospělý od karantény osvobozen – je očkován (3x nebo 2x+PCR) nebo max 180 dní po prodělané nemoci – nemusí dospělý ani dítě do karantény).

 

Děti 12-15 let – platný Ninja Pass (vytisklý a pravidelně potvrzený), děti narozené od 1.9.2006 musí mít při přicestování platný PCR test (platnost 72 hodin), nebo Antigen (platnost 48h). Další testovací intervaly viz Ninja Pass

 

Ninja pass = tento vlastní všechny rakouské děti školou povinné, kde se zaznamenávají testy provedené ve škole, které pak platí jako 2G pravidlo, tedy jsou rovnocenné očkování nebo potvrzení o prodělané nákaze).

 

Pro zahraniční děti to znamená, že v rozmezí 5ti dnů musejí podstoupit 3 testy, z toho 2 musejí být PCR. Tedy po celých 5 dní (pondělí-pátek) musí být v platnosti nějaký test. Pokud je podmínka splněna, je tento pass platný i přes sobotu a neděli (i pokud už nejsou testy platné).

Ke stáhnutí v němčině: https://info.bmlrt.gv.at/dam/jcr:a358bee7-3e1d-481f-9147-6bad3feb9b4a/Holiday_Ninja_Pass_DT_barrierefrei.pdf

Ke stáhnutí v angličtině: https://info.bmlrt.gv.at/dam/jcr:ce3ad47e-7953-4ee2-bb6c-3acba00e8b02/Holiday_Ninja_Pass_e_barrierefrei.pdf

Mimo vyplněný formulář Ninja Passu musí být předloženy i oficiální dokumenty o testech.